Komunikaty

Apel o racjonalne korzystanie z wody

 

W związku z utrzymującą się suszą oraz zwiększonym poborem wody z sieci wodociągowej na terenie gminy Konopnica, apeluję o racjonalne wykorzystywanie wody z wodociągu gminnego. Obowiązuje bezwzględny zakaz czerpania wody z hydrantów ppoż. za wyjątkiem poboru wody do celu przeciwpożarowych. Proszę o niepodlewanie trawników, ogrodów, upraw rolnych, sadowniczych i działkowych wodą z wodociągów gminnych.

Proszę wszystkich Odbiorców o racjonalne korzystanie  z wody dostarczanej wodociągiem gminnym.

Jednocześnie dbając o zdrowie naszych mieszkańców oraz pracowników dokonujących odczytów wodomierzy proszę mieszkańców aby sami odczytywali i podawali stany wodomierza telefonicznie (sms) bądź drogą elektroniczną.

Faktury za wodę / ścieki będą wysyłane drogą elektroniczną (e-mail), telefonicznie (wiadomość SMS), do skrzynki korespondencyjnej mieszkańca.

Odczyty stanów wodomierzy można podawać telefonicznie:
– Miejscowości: Szerokie, Lipniak, Motycz, Motycz Leśny, Motycz Józefin, Sporniak – (sms) nr 693-122-005
– Radawiec Duży, Radawiec Mały, Pawlin, Radawczyk Drugi, Kozubszczyzna, Stasin- (sms) nr 665-474-788

– Marynin, Konopnica, Tereszyn, Uniszowice, Dąbrowica- (sms) nr 607-901-080

– Drogą elektroniczną na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. " style="box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(27, 36, 64); text-decoration-line: none; background-color: transparent; transition: color 0.3s ease-out 0s; font-weight: 500;"> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

– Za pomocą systemu rozliczenia zużycia wody: http://konopnica.gov.info.pl

Podając odczyt należy podać również informację:
1. Imię i Nazwisko
2. Adres punktu odczytu wodomierza,
3. Nr telefonu i adres e-mail (jeśli posiada)

 Wójt Gminy

Mirosław Żydek
Komunikat Gminy Konopnica w sprawie jakości wody

Ocena jakości wody w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę pitną mieszkańców Gminy Konopnica w IV kwartale 2019 roku pod względem parametrów mikrobiologicznych i chemicznych oraz właściwości fizykochemicznych wykazuje, że jakość wody spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz.2294).Ocena jakości wody w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę pitną mieszkańców Gminy Konopnica w IV kwartale 2017 roku pod względem parametrów mikrobiologicznych i chemicznych oraz właściwości fizykochemicznych wykazuje, że jakość wody spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.2015,poz.1989).

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję